Kosmetika

Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Pasilepinti saulės voniomis mėgsta dažnas. Aišku, tai jau nebe taip populiaru kaip prieš keletą metų, nes po truputį pradedame suvokti ir neigiamus šių vonių aspektus. Tačiau mėgautis pirmaisiais pavasario spinduliais, įdegti pasivaikšiojimo metu, vasarą degintis prie jūros ar ežerų vis dar labai mėgstamas užsiėmimas. Sveikintina, jei visą tai darote naudodami tinkamą apsaugą nuo saulės, tačiau dar labai dažnai ignoruojama tiesa, kad vis tik saulė stipriai kenkia mūsų odai ir gali sukelti labai rimtų problemų.

Saulės poveikis odai

Kokį poveikį saulės spinduliai turi mūsų odai? Pirmiausia, saulės spinduliai stipriai įtakoja odos senėjimo procesus – daugiau nei 85% vizualių senėjimo požymių yra įtakoti saulės. UVA spinduliai lėtina odos atsinaujinimo procesus, lėtina odos gijimą, skatina uždegimines reakcijas, ardo elastiną ir kolageną, skatina odos pigmentacijos ir randėjimo procesus. Kitas ne mažiau svarbus faktas – pastovus buvimas, deginimasis, kaitinimasis saulėje be apsaugos priemonių stipriai didina riziką susirgti vėžiu. Pastoviai veikiamos ir traumuojamos saulės spindulių odos ląstelės mutuoja ir tampa vėžio ląstelėmis.

Kokia tinkama apsauga nuo saulės?

Neužtenka tiesiog naudoti apsaugą nuo saulės. Labai svarbu, kad ta apsauga būtų tinkama tiek savo SPF faktoriumi, tiek apsaugos nuo spindulių spektru. Moksliniai tyrimai įrodo, kad pastovus SPF16 filtro naudojimas ištisus metus, sumažina vėžio susirgimo riziką. Taip pat moksliniai tyrimai rodo, kad tinkamas ir pastovus SPF25 ar aukštesnio faktoriaus naudojimas beveik 100% sumažina vėžio susirgimo riziką, o taip pat stipriai lėtina odos senėjimo procesus – raukšlių susidarymą, dėmių atsiradimą, pigmentaciją, odos strangrumo mažėjimą. Taip pat labai svarbu, kad priemonė su apsauga nuo saulės saugotų ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių, nes tiek vieni, tiek kiti kenkia mūsų odai. Pavyzdžiui, jei filtras saugos tik nuo UVB spindulių, oda vizualiai neįdegs, mes būsime ramūs dėl tinkamos apsaugos nuo saulės, tačiau UVA spinduliai, nuo kurių priemonė nesaugos, tuo metu darys daug didesnę nematomą žalą mums to net neįtariant.

Ką reiškia SPF?

SPF išvertus į lietuvių kalbą reikštų “saulės apsaugos faktorius”. Kaip išsiaiškinti, kokio dydžio apsaugos mums reikia ir kiek ji veiks? Tai nėra sudėtinga, reikia tik paskaičiuoti laiką, kiek oda gali išbūti saulėje prieš pradėdama rausti ir degti. Vidutiniškai oda pradės degti po 15 minučių, tai reiškia, kad jei mūsų naudojamas kremas yra spf15, tai tinkamai pasitepę kremu saulėje galime išbūti 225 minutes arba 3 valandas ir 45 minutes (15×15). Taip mes apskaičiuojame apsaugą nuo UVB spindulių, tačiau ne nuo UVA. Norinti tinkamai apsisaugoti nuo UVA spindulių yra svarbu, kad apsaugos priemonėje būtų filtrų, kurie saugo ir nuo šių spindulių. Keletas iš jų – zinc oxide, titanium dioxide, avobenzon

Kaip naudoti kremus nuo saulės?

Ką reiškia tinkamas naudojimas? Tai reiškia, kad atsižvelgus į spf faktorių, apsaugos priemonė tepama pakankamai dažnai, kad ji paskirstoma vienodai ir užtepamas sluoksnis yra pakankamai storas. Tinkamiausias laikas tepti apsauginį kremą – 20 minučių prieš išeinant iš namų. Kita svarbi taisyklė – jei ant odos tepate ir kitus produktus, apsauga nuo saulės turėtų būti paskutinis produktas, nes tapami ant viršaus kiti kremai gali suardyti ir sumažinti apsaugos nuo saulės veiksmingumą.

MES RENKAMES :

SYL 100 SUN LUX- Apsauga nuo saulės 50ml

HIDRONUTRITIVA FACIAL – Drėkinantis-maitinantis kremas 50 ml

M Cream- M dieninis kremas 50ml

SYL 100 SPF 50+

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *